19 Ekim 2008 Pazar

Gizli Dosyalar - The X Files - izle


Tür : Bilim Kurgu / Macera
Gösterim Tarihi : 30 Ekim 1998
Yönetmen : Rob Bowman
Senaryo : Frank Spotnitz , Chris Carter
Görüntü Yönetmeni : Ward Russell
Müzik : Mark Snow
Yapım : 1998, ABD , 121 dk.
Oyuncular

David Duchovny (Fox Mulder) , Gillian Anderson (Dana Scully) , John Neville (İyi Manikürlü Adam) , William B. Davis (Sigara İçen Adam) , Martin Landau (Dr. Alvin Kurtzweil) , Mitch Pileggi (A.D. Walter Skinner) , Armin Mueller-Stahl (Conrad Strughold)

Washington’da dönen ve tüm dünyadan gizlenen bazı oyunlar, Texas’ın kurak topraklarından, Antartika’nın buzullarına kadar tüm Amerika’da geliştirilen bir takım gizli araştırmalar, Londra’nın çok gizli toplantı salonlarında tartışılmaktadır ve bu araştırmaların arkasında gömülü olan gerçekler Mulder ve Scully’i yalanlardan daha çok rahatsız etmektedir.

Filmin bağlantılı olduğu The X-Files serisinin gözde oyuncuları David Duchovny ve Gillian Anderson filmde de başrolleri paylaşıyorlar. Yönetmenliğini Rob Bowman’ın yaptığı filmin senaryosu Chris Carter ve Frank Spotniz’e ait. Filmin diğer oyuncuları ise Ed Wood filmindeki rolü ile Oscar alan oyuncu Martin Landau ve Oscar’a aday gösterilen, Shine ve Avalon filmlerinden tanıdığımız Armin Mueller-Stahl.

1993 sonbaharında Chris Carter’ın yarattığı dizi, hayatları ve maceraları ile iki FBI ajanının para-normal, doğa üstü olayların ve açıklanamayan olayların peşindeki nefes kesici maceraları ile TV izleyicisine tanıtıldı. Dizi henüz ikinci sezonunda yayında olan tüm dizilerin ratinglerini geçerek En İyi TV Drama dalında Altın Küre ve Emmy Ödülü aldı. Üçüncü sezon boyunca ise 18-49 yaş arasındaki TV izleyicileri arasında üçüncü sırada yer aldı.
Geçtiğimiz 5 yıl içinde sayısız TV Ödülüne layık görülen dizi Amerika’da olduğu kadar yurt dışında da çok büyük ilgi gören bir fenomen haline geldi. Dizinin gözü kara FBI ajanı Fox Mulder’ı canlandıran David Duchovny ise asla diziye başlarken böyle bir ilgi ile karşılaşacağını ummamıştı. Dizi de ilk zamanlarda sadece çözülemeyen UFO ve yaratıklar hakkındaydı. Oysa ki her geçen gün dizinin konuları genişledikçe hem izleyici sayısı ve hayranı hem de yelpazesi genişledi ve çeşitlilik kazandı. Dizinin diğer oyuncusu olan Gillian Anderson ise filmde de başrolü arkadaşı ile paylaşmaya devam ediyor. İki karakter arasında olanlar platonik bir aşktan, gergin iş arkadaşlığına uzanan mükemmel bir ilişki. Bir tarafta çok güçlü, akıllı, özgür ruhlu Dana Scully diğer tarafta ise herkesin kahramanı olan Fox Mulder var. Tüm farklılıklarına rağmen ikisi de birbirlerine eşitler. Bir araya geldiklerinde elele zorlu durumların içinden çıkabilmek için iş birliği yapıyorlar. Bu işbirliği filmde de devam ediyor

0 yorum:

çet sohbet chat sohbet kanalları sohbet siteleri sohbet odaları sıcak videolar sex izle sıcak video