8 Eylül 2008 Pazartesi

Özgürlük savaşçısı - ın the name of the kıng


Uwe Boll’un yönettiği filmde, Jason Statham, John Rhys Davies, Ray Liotta, Matthew Lillard, Leelee Sobieski, Burt Reynolds, Will Sanderson, Ron Perlman, Claire Forlani, Brian J. White, Kristanna Loken ve Gabrielle Rose rol alıyor.

Fantastik aksiyon filminde olaylar şöyle gelişiyor:

Çiftçi (Jason Statham) olarak bilinen adamın hayatı, bir Krug çetesinin köyünü yağmalaması, oğlunu öldürmesi ve karısını (Claire Forlani) kaçırmasıyla tamamen altüst olur. Bir zamanlar barış içinde yaşayan bu adam karısı Solona’yı kurtarmak için akıl hocası Norick (Ron Perlman) ile kayınbiraderi Bastian’ı (Will Sanderson) Krug çetesinin peşinden sürükler.

Krug kırsal bölgeleri yağmalarken, Kralın büyücüsü Merick onların arkasındaki gerçek gücü keşfeder. Eski rakibi, güçlü ve acımasız büyücü Gallian’dır (Ray Liotta). Gallian Ordusu ile Kral Konreid’i (Burt Reynolds) tahttan indirip yerine kendi kuklası olan Duke Fallow’u (Matthew Lillard) geçirmeyi planlamaktadır.
Kralın ordusu Krug ile yüzleşmek için ilerlerken, Çiftçi ve arkadaşları Ehb Dağı’ndaki geçitlerden fark edilmeden ilerlerler. Krug kampına yapılan gece baskını Norick ve Bastian’ın ele geçirilmesi ve Çiftçinin hayatını zor kurtarması ile trajik bir şekilde sonuçlanır.

Arkadaşları ve karısını kurtarmak için Çiftçi çaresiz bir şekilde kralın ordusuna katılır. Olağanüstü kahramanca hareketleri, bu adamda basit bir çiftçiden çok daha fazlasının olduğundan şüphelenen Gallian ve Merick’in dikkatlerini çeker. Son karşılaşmada Ehb’in kaderi Çiftçinin ellerindedir, ya Gallian’ı yenecek, ya da kötü büyücünün tüm toprakları ele geçirmesine izin verecektir.

Yönetmen: Owe Boll
Oyuncular: Jason Statham, Ray Liotta, John Rhys-Davies , Matthew Lillard
Senaryo: Doug Taylor
Tür: Aksiyon, Fantastik, Macera
Dil: Altyazılı
Süre: 124 dk.

0 yorum:

çet sohbet chat sohbet kanalları sohbet siteleri sohbet odaları sıcak videolar sex izle sıcak video